The hills of Lamuria

The hills of Lamuria

RELIEFY
Zostały zainspirowane frotażami i dekalkomaniami niemieckiego surealisty - Maxa Ernsta.
Zebrane przez Marthe w naturze i utrwalone na podobraziach odciski organicznych faktur zmieniają się pod pędzlem Janusza
w wielobarwne abstrakcje, fantastyczne pejzaże, budowle czy zwierzęta. Dotknięte kolorem zaczynają pulsować życiem. Odbiorca może interpretować je na wiele sposobów, każdy dojrzy tu swoje "światy".

PASCULP PROJECT
(PA od paint, SCULP od sculpture) - to nowatorski projekt dwojga artystów: Marthy Mulawy (rzeźbiarki z Krakowa) i Janusza Gilewicza (malarza z Nowego Jorku).
Głównym motywem i inspiracją rzeźb Mulawy jest natura i jej niespotykane formy (fragmenty drzew, liście, korzenie). Artystka łączy je z formami rzeźbiarskimi, używając motywów podkreślających klasyczne piękno ludzkiej twarzy.
Pasją Gilewicza jest ciągłe eksperymentowanie i poszukiwanie nowych form ekspresji w sztukach wizualnych.
Spotkanie artystów dwóch rożnych dziedzin sztuki w trakcie Nocy Muzeów w Pracowni Jagi Hupało w maju 2023 roku było punktem zwrotnym w ich działalności artystycznej. Łącząc swoje talenty, stworzyli nowy nurt w sztuce i nazwali go PASCULP.
Jest to nowa wartość w działalności artystycznej, pokazująca że artyści nie muszą ze sobą konkurować, lecz współpracować.
Nie do osiągnięcia oddzielnie, gdyż każdy artysta jest zwykle skoncentrowany na swojej dziedzinie, w której się specjalizuje.
Takie współautorstwo malarza i rzeźbiarza w jednym dziele sztuki jest czymś nowym.
Pasculp to koegzystencja natury z człowiekiem, symbioza Yin/Yang, współpraca dwójki niezależnych artystów, realizujących wspólnie jedno dzieło. To nie polichromia, patyna, czy malowanie po rzeźbiarskiej bryle – to otwarty dialog, w którym artyści dopełniają się tworząc sztukę, która przełamuje bariery płci, języka, religii czy polityki.
Pasculp to droga wewnątrz tego, co zostało odkryte w naturze i przetworzone w dzieło artystyczne. To wydobycie “uśpionego piękna natury“ bez naruszania jej niedoścignionej harmonii i doskonałości. Sztuka w naturze i natura w sztuce – PASCULP.

Format:  Wym 60 x 50 cm, sam obraz- 43 x 36 cm

Technika:  Relief na płycie MDF. Pasculp Art.


6000 PLN 
ZamówZamów