LAtek SOWA

LAtek SOWA

Rzeźba "LAtek Sowa" powstała na bazie kawałka konaru powalonego drzewa przywiezionego z wyprawy do opuszczonego dworu na Śląsku. Rysunek drewna skojarzył mi się z piórami i zainspirował do stworzenia tego dzieła. Wspomnienie tajemniczego dworu oraz nastrój jaki tam panował został uwieczniony jako symboliczny i magiczny ptak. Według mitologii greckiej sowa jest świętym zwierzęciem Ateny. Uważana jako symbol mądrości. Niektórzy wierzyli, że przeprowadza ona dusze do świata zmarłych i jest symbolem nowego początku. 

Każdy odlew jest sygnowany i wykonywany indywidualnie przez artystkę, zawiera też istotne różnice: inną patynę i inne wykończenie detalu co sprawia że, każda rzeźba jest unikatowa.

Atutem rzeźb, które tworzę do przestrzeni ogrodowej jest wyjątkowy materiał. Całkowicie odporny na warunki atmosferyczne i ogień. Lekki, dzięki czemu z łatwością można go zamontować w przestrzeń wnętrza lub ogrodu. 
Materiał jest dodatkowo zbrojony co daje moim rzeźbą  dużą odporność mechaniczną. Nie zawiera substancji szkodliwych i nie wydziela nieprzyjemnych zapachów.`
Technika wykończenia - polichromia i patyna jest równie trwała na mróz, wodę i promieniowanie UV. Można także zamówić rzeźbę z wykończeniem, które świeci w nocy przy specjalnym oświetleniu UV lub naświetlona w dzień powoli wygasa w nocy (proszki luminescentne). Na specjalne życzenie rzeźba może być wykonana z brązu.

a1 sowa1

Format:  Sowa 60 x 16 x 20 cm. Wysokość ze stojakiem 165 cm

Technika:  Odlew z polimeru. Stojak ze stali malowany na czarno.


10500 PLN 
ZamówZamów