Diune 3

Diune 3

RELIEFY
Zostały zainspirowane frotażami i dekalkomaniami niemieckiego surealisty - Maxa Ernsta.
Zebrane przez Marthe w naturze i utrwalone na podobraziach odciski organicznych faktur zmieniają się pod pędzlem Janusza
w wielobarwne abstrakcje, fantastyczne pejzaże, budowle czy zwierzęta. Dotknięte kolorem zaczynają pulsować życiem. Odbiorca może interpretować je na wiele sposobów, każdy dojrzy tu swoje "światy".

PASCULP to nowatorski projekt dwojga artystów: Marthy Mulawy (rzeźbiarki z Krakowa) i Janusza Gilewicza (malarza z Nowego Jorku).
Głównym motywem i inspiracją rzeźb Mulawy jest natura i jej niespotykane formy (fragmenty drzew, liście, korzenie). Artystka łączy je z formami rzeźbiarskimi, używając motywów podkreślających klasyczne piękno ludzkiej twarzy.
Pasją Gilewicza jest ciągłe eksperymentowanie i poszukiwanie nowych form ekspresji w sztukach wizualnych.
Spotkanie artystów dwóch rożnych dziedzin sztuki w trakcie Nocy Muzeów w Pracowni Jagi Hupało
w maju 2023 roku było punktem zwrotnym w ich działalności artystycznej. Łącząc swoje talenty, stworzyli nowy nurt w sztuce i nazwali go PASCULP.
Jest to nowa wartość w działalności artystycznej, pokazująca że artyści nie muszą ze sobą konkurować, lecz współpracować. Nie do osiągnięcia oddzielnie, gdyż każdy artysta jest zwykle skoncentrowany na swojej dziedzinie, w której się specjalizuje.
Takie współautorstwo malarza i rzeźbiarza w jednym dziele sztuki jest czymś nowym.
PASCULP to koegzystencja natury z człowiekiem, symbioza Yin/Yang, współpraca dwójki niezależnych artystów, realizujących wspólnie jedno dzieło. To nie polichromia, patyna, czy malowanie po rzeźbiarskiej bryle – to otwarty dialog, w którym artyści dopełniają się tworząc sztukę, która przełamuje bariery płci, języka, religii czy polityki.
PASCULP to droga wewnątrz tego, co zostało odkryte w naturze i przetworzone w dzieło artystyczne. To wydobycie “uśpionego piękna natury“ bez naruszania jej niedoścignionej harmonii i doskonałości.
Sztuka w naturze i natura w sztuce – PASCULP.

Format:  Wym z ramą 70 x 80 cm. Sam obraz 52 x 43 cm

Technika:  Relief na płycie MDF Pasculp Art.


7500 PLN 
ZamówZamów