Multidyscyplinarny projekt SEN O LATANIU

Multidyscyplinarny projekt SEN O LATANIU

"Sen o lataniu" to projekt który ma nam uświadomić jak ważne jest aby w życiu mieć pasję i ją realizować. To ona uskrzydla nas i daje siłę do ogromnych wyrzeczeń ale również czyni nas szczęśliwymi i spełnionymi.

!!!!!002


Marzenie człowieka o lataniu sięga początków jego istnienia. Często marzenia rodzą się w snach. Ptaki były zawsze inspiracją , opiewane przez poetów i artystów, były symbolem wolności, a ich atrybuty mieli często bogowie.
Renesansowy geniusz Leonardo da Vinci poświęcił wiele lat na rozszyfrowanie zagadki ptasiego lotu i projektowanie maszyn zdolnych unieść w powietrze człowieka. Wykonał ok. 500 rysunków maszyn i ptaków. Na łożu śmierci, stwierdził, że jedną z nielicznych rzeczy, jakich żałuje, jest to, że nigdy nie uniósł się w przestworza.

Wystawa  „Sen o lataniu” znalazła swoje miejsce w Muzeum Lotnictwa w Krakowie. W tej niezwykłej przestrzeni obrazy, muzyka, taniec i mupping stworzyły jedno spójne multimedialne dzieło.
Wernisaż odbył się 19 listopada 2017 w Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Było to artystyczne wydarzenie poprowadzone przez Dariusza Stańczuka z RMF Classic Design w który wzięło udział 7 artystów o różnych profesjach. „Zaprosiłam do tego projektu ludzi z PASJĄ aby się nią podzieli z innymi, uskrzydlili ten projekt oraz siebie nawzajem. W ramach inspiracji odbyliśmy akrobacje szybowcem które dostarczyły nam wielu emocji oraz zweryfikowały nasze wyobrażenia o lataniu. Było to niezwykłe doznanie które przełożyło się na naszą twórczość„.

!!!!IMG_1808

!!!!!IMG_1677 !!!!IMG_1526 !!!!IMG_1461