Bajkowy Ogród jak z Avatara

Bajkowy Ogród jak z Avatara

Bajkowy Ogród to odpowiedź na smutne ogrody w czasie jesieni i zimy. Gdy dzień jest krótki i szary a noc długa możemy cieszyć oko kolorowymi podświetlanymi formami.

Ogród jak z Awatara

  !IMG_20190702_213549

W Radzyminie k.Warszawy mieszka niezwykły człowiek, który stworzył firmę Betonosfera. Flagowy produkt firmy to kule - lampiony z podświetlanymi rozmaitymi wzorami.

http://www.kulebetonowe.com

To klimatyczne miejsce i firma przesiąknięte są charyzmą gospodarza. Jego wizje są bardzo odważne a On jest niczym Kreator nie ograniczony żadną materią. Wszyscy którzy są otwarci i znajdą się w jego obecności nie pozostaną już tacy sami. Inspiruje i zaraża a jego podejście do życia i sztuki jest szczególne, łamiące standardy, nie podążające utartymi ścieżkami myślenia.

!IMG_20190622_190558_1

Na zaproszenie Roberta Kowalskiego miałam przyjemność stworzyć formy do Bajkowego Ogrodu. Bajkowy Ogród to odpowiedź na smutne ogrody w czasie jesieni i zimy. Gdy dzień jest krótki i szary a noc długa możemy cieszyć oko podświetlanymi formami.

Od starożytności znana jest chromoterapia czyli leczenie kolorami. Koloroterapia może uspokajać, relaksować lub pobudzać. Zakłada że przebywając w otoczeniu różnych barw, możemy mieć więcej energii do życia oraz więcej optymizmu którego tak nam potrzeba podczas jesiennej słoty.

W pracowni Roberta stworzyłam prototypy które być może niedługo zaistnieją jako ogrodowe barwne dzieła sztuki jednocześnie mające funkcję oświetlenia.

LIŚĆ i KWIAT można zestawiać i komponować na różne sposoby.

av4   !aw2

! awatar