Cykl "Sen o lataniu"

2017 rok

Marzenie człowieka o lataniu sięga początków jego istnienia. Często marzenia rodzą się w snach. Ptaki były zawsze inspiracją , opiewane przez poetów i artystów, były symbolem wolności, a ich atrybuty mieli często bogowie.

Renesansowy geniusz Leonardo da Vinci poświęcił wiele lat na rozszyfrowanie zagadki ptasiego lotu i projektowanie maszyn zdolnych unieść w powietrze człowieka. Wykonał ok. 500 rysunków maszyn i ptaków. Na łożu śmierci, stwierdził, że jedną z nielicznych rzeczy, jakich żałuje, jest to, że nigdy nie uniósł się w przestworza.

"Sen o lataniu" to projekt który ma nam uświadomić jak ważne jest aby w życiu mieć pasję i ją realizować. To ona uskrzydla nas i daje siłę do ogromnych wyrzeczeń ale również czyni nas szczęśliwymi i spełnionymi.

Specjalnie do tego projektu powstała muzyka stworzona przez Piotra Libelta Jr. Choreografie w stylistyce Hip Hop opracowała Oliwia Zaitz dla dwóch młodych i utalentowanych tancerek Julii i Weroniki Zaitz. Kostiumy zaprojektował Marcin Urzędowski a wykonała jego autorska pracownia pod marką „ Prepostevolution” w stylistyce postapokaliptycznej. 
Mupping na podwieszonych u stropu muzeum samolotach wykonał Artur Lis „ No _art.” Były to morficzne oraz geometryczne animacje, które ożywiały sylwetki aeroplanów i sprawiały jakby maszyny te na moment ożyły.