Cykl "Liny, kości i parzenice"

2019 rok - Schronisko nad Morskim Okiem.

„Liny, kości i parzenice” to mój trzeci cykl górski. Uwieczniłam w nim swoje wyprawy tatrzańskie i zdobyte szczyty. Są tu między innymi: Mnich, Grań Kościelców, Zamarła Turnia, Lodowy Szczyt oraz Grań Wideł. Tytułowy jest „Widok na Giewont”  – kultowy szczyt tatrzański którego jeszcze nie zdobyłam ale widziałam przez okno. Cykl będzie rozwijany i dołączą do niego kolejne wyprawy.

Charakterystycznym elementem obrazów są ornamenty i motywy góralskie wyciągnięte min. z dekoracji snycerskiej Schroniska nad Morskim Okiem lub stylowych ozdób góralskich. Barwny folklor przenika się z motywami wspinaczkowymi i innymi elementami które są jakby szyfrem do zrozumienia historii danej wyprawy. Ludzie gór na pewno odkodują przekaz związany z miejscem lub sytuacją na trasie.

Ten cykl jest odzwierciedleniem mojej nieustającej fascynacji Tatrami oraz Podhalem. Będzie rozwiał się wraz ze mną i stanowił swego rodzaju pamiętnik lub szkicownik. Będzie zapisem tego co mnie urzeka i fascynuje, będzie cząstką mojej duszy.

Batiki można podziwiać na werandzie schroniska nad Morskim Okiem,  dzięki uprzejmości Marii Łapińskiej oraz zaangażowaniu Marcina Kuchnika. Jest to miejsce szczególne i bliskie mojemu sercu.